facebook instagram menu

Popis jamiek
Cenník a akcie
Kalendár turnajov
Aktuality
Tee-time

Ihrisko

9-jamkové ihrisko bolo stavebne dokončené v závere roka 2014 a verejnosti otvorené od 2. septembra roku 2015. Spolu s golfovým tréningovým centrom vytvára predpoklady pre samostatnú hru i nerušený tréning súčasne. Projekt i realizáciu, tak ako v prvej etape, mali pod palcom opäť Angličania.

Takmer 25-hektárová plocha nového 9-jamkového ihriska je situovaná do terénu s celkovým prevýšením 50 metrov.

Nové golfové ihrisko s parom 35 začína prvou 4-parovou jamkou s dĺžkou 309 metrov do mierneho svahu, v druhej časti s miernym klesaním ku greenu. Parom 4 s dĺžkou 292 metrov a opäť stúpaním v prvej časti je typická aj druhá hracia dráha. Prechodom z greenu druhej jamky na odpaliská tretej jamky s parom 5 a dĺžkou 395 metrov sa hráč dostane na náhornú plošinu, ktorá tvorí druhú typickú časť celého ihriska. Jamka číslo 3 je pravým doglegom končiacim v strede tejto rozľahlej plochy. Nasleduje 4. jamka s dĺžkou 433 metrov, ktorá je tiež parom 5. Prvá piesková prekážka sa nachádza vľavo, v tesnej blízkosti 3-parovej jamky číslo 5 s dĺžkou 138 metrov. Hracia dráha číslo 6, par 4, je dlhá 338 metrov a končí v najvzdialenejšej časti náhornej plošiny, lemovanej z pravej strany stredne vysokými ihličnanmi. Jamka číslo 7 je mierne točitým ľavým doglegom s dĺžkou 350 metrov a parom 4. Len pár desiatok metrov, vľavo od jamkoviska tejto jamky sa nachádzajú odpaliská 3-parovej jamky číslo 8, s dĺžkou 154 metrov, ktorá sa hrá úzkym priesekom lesného porastu borovíc. Záverečná jamka s parom 3 a dĺžkou 151 metrov sa hrá dole kopcom a je návratom na spodnú časť ihriska. Green deviatej jamky stráži druhá a posledná piesková prekážka.
Celková dĺžka novopostaveného 9-jamkového ihriska je 2560 metrov s parom 35. Vďaka citlivému architektonickému riešeniu bolo do existujúceho terénu osadené s maximálym ohľadom na existujúcu prírodnú scenériu. Zároveň však bolo realizované vo vysokej kvalite a zohľadňuje najprísnejšie parametre výstavby kvalitných golfových rezortov.

Jamka číslo jeden je veľmi jemný dogleg vľavo. Jej názov 'Banská' navádza hráča k ideálnemu smeru hry z odpaliska. Začína sa pod úrovňou ferveje, takže prvá rana sa hrá mierne do kopca. Pravá strana tejto jamky je veľmi široká, keďže z hornej strany ju rovnobežne objíma fervej druhej jamky a raf. Ak je prvá rana dostatočne dlhá, tak z ferveje vidno green pre ľahkú druhú ranu dole kopcom. Pozor však na vodu vľavo od greenu, vysokú trávu za ním a vpravo od neho. Jamka má celkovo 309m a najbezpečnejšou stratégiou je zahrať kratšiu ranu pred green a následne sa pokúsiť o čip a pat.

Jamka číslo dva je protichodcom prvej jamky. Jej prvé dve tretiny sú orientované do kopca, avšak čím bližšie ku greenu, tým menšie stúpanie. Za cestičkou, ktorá križuje jamku nám vyrástla jabloň na ľavej strane ferveje. 'Tvarožník' je dlhý 295m. Z ľavej strany ho bráni pozdĺžna vodná prekážka, a preto je lepšie hrať loptičku po pravej strane. Opak však platí pri rane na green, pretože okolie greenu má tendenciu všetko odrážať doprava.

Aj na tretej jamke nám vyrástol v strede ferveje strom, no tentokrát je to vyšší ihličnan. Ideálny spôsob ako ho obísť, je buď zhora, zdola, alebo z pravej strany. Na ľavej strane totiž číha ďalšia prekážka - jazierko, ktoré pozbiera dlhé hooky, alebo zatiahnuté rany. Pravú stranu jamky lemuje pozdĺžna vodná prekážka. Pri druhej a tretej rane je v hre malý lesík, ktorý sa rozpína po ľavej strane a osamelá breza, ktorá je tiež vľavo približne jeden meter od greenu pripravená buď pomôcť, alebo uškodiť. Tento par 5 má dokopy 387m a je to dogleg vpravo.

Jamka číslo 4 sa nazýva 'Horská'. Nachádza sa na nej viacero stromov, avšak iba jeden z nich prekáža pri prvom údere iba pár desiatok metrov od červených odpalísk. Napriek tomu, že štvorka je najdlhšia na ihrisku, so svojou dĺžkou 428m nepredstavuje pre hráča veľké nebezpečenstvo. Nemá skoro žiadne prevýšenie, je pomerne rovná a tým pádom testuje viac presnosť ako dĺžku. Pri útoku na green hráčov pozorujú až traja vysoký ihličnatí diváci, ktorý sú situovaný na pravej časti ferveje. Dlhú jamku nakoniec odľahčí krásny výhľad z greenu na okolité pohoria.

Po dvoch 4-parovkách a 5-parovkách za sebou nasleduje prvá 3-parovka na ihrisku. Z bielych odpalísk je to do stredu greenu presne 140m. Na jeho pravej strane čaká pozdĺžna vodná prekážka, v ľavo od neho malé kamenné jazierko, za ním Out of Bounce a pred ním fairway. Kam budete hrať na tejto jamke, ktorá hrdo nesie meno architekta ihriska Toma Mackenzieho, je len na Vás.

Z ľavej strany voda a z pravej Out of Bounce pôsobia skľučujúco a opticky zužujú fervej, ale okolité stromy dodávajú pocit voľnosti a veľkosti. Jamka číslo 6 týmto spôsobuje hráčom zmiešané pocity a s jej dĺžkou 289m je to útok na birdie už z odpaliska. Pozor ale na fakt, že birdie je nevlastná sestra bogie a tak sme zase na začiatku. Ako to len hrať...

Jamka číslo 7 je tretia najťažšia jamka na ihrisku. Z bielych odpalísk je to dokopy 344m, ale celá jej fervej je naklonená smerom dole a tým pádom jej to uberá pár desiatok metrov zo vzdialenosti. Pri prvej rane je Out of Bounce napravo a pozdĺžna voda naľavo. Tento nie veľmi prudký dogleg doľava ponúka nádhernú ranu na green, ktorý obklopujú stromy.

Jamka číslo 8 je dlhá 155m. Koruny stromov na nej vytvárajú akýsi tunel, ktorý je najjednoduchšie zdolať rovnou ranou. Loptička tak nemá šancu zachytiť nijaký konár pri ceste na green, avšak veľké draw alebo fade už to šťastie mať nemusí.

Deviata jamka je atypická už na prvý pohľad. Jej odpalisko ponúka hráčovi jedinečný výhľad na Bojnický Zámok. Ďalším nezvyčajným javom tejto jamky je jej prevýšenie. Z odpaliska ku greenu je to celých 13 metrov dole kopcom, čo je na par 3 dosť veľa.

 
 
tel golfová recepcia: +421 910 903 183
mail info@golfbojnice.sk
facebook facebook
instagram instagram

Chcete dostávať správy na váš e-mail ???
ZAREGISTROVAŤ SA